Ciekawe pomysły na aranżację ogrodu

Ciekawe pomysły na aranżację ogrodu

Stworzenie idealnego ogrodu wymaga kreatywności. Zanim jednak przejdziemy do urządzania przestrzeni, warto jest określić, w jaki sposób będziemy z naszego ogrodu korzystać. Relaks, imprezy dla przyjaciół, a może miejsce do zabawy dla dzieci? Możliwości jest wiele. Sprawdź ciekawe pomysły na aranżację ogrodu!

Strefa relaksu

Ogród ze strefą relaksu to spełnienie marzeń wielu osób. Jak zatem urządzić taką przestrzeń? Przede wszystkim, warto zadbać o wygodne miejsce do odpoczynku. Zamiast stolika z krzesłami, lepiej sprawdzi się duży komplet mebli wypoczynkowych, wraz z wygodną kanapą. Będziemy mogli na niej wygodnie usiąść z ulubioną książką lub kawą i po prostu odpocząć po całym dniu. W przydomowej strefie relaksu doskonale sprawdzi się również hamak, na którym będziemy mogli uciąć sobie krótką drzemkę i w pełni się zrelaksować. Ogromne znaczenie ma ogólny wygląd przestrzeni przeznaczonej do relaksu. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju dekoracje i odpowiednio dobrane rośliny. Warto zdecydować się na donice ogrodowe z drewna, które sprawią, że przydomowa przestrzeń stanie się przytulna. Takie donice doskonale wyeksponują piękno roślin, jak na przykład ozdobne trawy czy krzewy.

Garden party

Odpowiednia aranżacja przydomowej przestrzeni to świetna okazja do organizowania garden party. Jeśli jesteś duszą towarzystwa i często organizujesz różnego rodzaju przyjęcia, to warto wziąć to pod uwagę podczas projektowania ogrodu. W takim przypadku doskonale sprawdzi się duży, najlepiej rozkładany stół. Świetnie sprawdzi się także altanka, która umożliwia spędzanie czasu na zewnątrz, nawet w deszczowe dni. Warto zadbać o sporą ilość przestrzeni, ograniczając liczbę dekoracji. Dzięki temu podczas różnego rodzaju przyjęć, będziemy mogli zaprosić gości bez obawy o to, że zabraknie miejsca. Warto również zaplanować miejsce na grilla lub ognisko.

Strefa zabaw dla dzieci

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Odpowiednia aranżacja przestrzeni sprawi, że Twoje dziecko pokocha zabawy w ogrodzie. W strefie zabaw dla dzieci doskonale sprawdzi się nawet niewielki plac zabaw, składający się z huśtawki, zjeżdżalni czy piaskownicy. Obecnie, ogromną popularnością wśród dzieci cieszą się również trampoliny. Warto pamiętać, że tego typu elementy mogą zająć sporą ilość miejsca, co powinniśmy uwzględnić już na samym początku projektowania ogrodu. Strefa zabaw powinna zawierać również przestrzeń do biegania czy gry w piłkę. Odpowiednio urządzony ogród z pewnością stanie się ulubionym miejscem do zabaw dla Twojej pociechy.