Co powinno znaleźć się w każdej damskiej torebce?

Co powinno znaleźć się w każdej damskiej torebce?

Damska torebka stanowi nieodzowny atrybut każdej kobiety. Jeżeli zastanawiasz się, jakie akcesoria powinny się w niej zawsze znaleźć - poniższy poradnik jest dla Ciebie! Prezentujemy tu, na co szczególnie zwrócić uwagę i co z pewnością będzie dla Ciebie przydatne.

Podpaski i tampony nie raz uratują Ciebie lub koleżankę z opresji

Podstawowe artykuły higieniczne takie jak podpaski czy tampony powinna mieć w swojej torebce każda kobieta. Nawet jeżeli jesteś posiadaczką regularnych cykli - stres lub zmiany hormonalne mogą wywołać pojawienie się miesiączki szybciej niż planowałaś. Wówczas kobiece gadżety pierwszej potrzeby okażą się niezastąpione. Nie raz będziesz mogła również poratować koleżankę w przypadku zaistnienia takiej nagłej sytuacji. Jedno jest pewne - wkładki higieniczne i tampony to absolutny must have w Twojej kosmetyczce!

Bibułki matujące pomogą odświeżyć Twój makijaż

W ciągu dnia nasza cera wydziela naturalne substancje, których zadaniem jest ochrona naszej skóry. W rezultacie na twarzy może pojawić się tłusta i błyszcząca warstwa. Jeżeli taki naturalny glow przeszkadza Ci i wolałabyś uzyskać matowe wykończenie - wówczas zamiast kolejnej warstwy pudru o wiele lepiej będzie sięgnąć po bibułki matujące. Mają niewielkie rozmiary, są dyskretne i poręczne, dzięki czemu będziesz mogła ich użyć szybko i niezauważenie nawet na otwartej przestrzeni w biurze typu open space. Pamiętaj jedynie, aby delikatnie przykładać powierzchnię bibułki do twarzy - dzięki temu nie uszkodzisz makijażu, a jedynie subtelnie usuniesz nadmiar sebum z twarzy.

Krem do rąk na chłodniejsze dni

Nadejście jesieni i zimy może także wiązać się z wysuszeniem dłoni. Jeżeli chcesz tego uniknąć i cieszyć się gładkimi dłońmi - zainwestuj w odpowiedni krem do rąk. O ile w domu możesz korzystać np. z preparatu o bogatej konsystencji, tak w ciągu dnia o wiele korzystniej jest stosować produkty, które będą szybko się wchłaniać. Dzięki temu o wiele łatwiej zachowasz piękne i młode dłonie.

Jeżeli nie chcesz przeciążać swojej torebki - zainwestuj w miniaturowe wersje. Dzięki temu będziesz miała swój ulubiony preparat zawsze pod ręką, a jednocześnie nie będziesz obawiać się o to, że torebka będzie zbyt ciężka.

Teraz, kiedy już zaprezentowaliśmy Ci skuteczne wskazówki dotyczące tego, co zawsze warto mieć pod ręką - nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć kompletować te akcesoria. Najlepiej umieść je w poręcznej kosmetyczce - dzięki temu przy szybkiej zmianie torby ograniczysz ryzyko, że zapomnisz czegoś ze swojej torebki.