Przygotuj się do okresu wegetatywnego w swoim ogrodzie!

Przygotuj się do okresu wegetatywnego w swoim ogrodzie!

Okres zimowy to dobry czas na to, aby zacząć planować wiosenne rozsady i wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak odpowiednio wykorzystać zimę przed nadejściem okresu wiosennego i rozpoczęciem sezonu wegetatywnego - jesteś w dobrym miejscu!

Sięgnij po trwałą agrowłókninę

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas od wiosny do jesieni na odchwaszczaniu swojego ogródka - sięgnij po agrowłókninę na chwasty. Dzięki niej będziesz w stanie ograniczyć do minimum wyrastanie niepożądanych przez Ciebie roślin. I co najważniejsze - w pełni ekologiczny sposób! Nie ma bowiem konieczności stosowania chemicznych środków, zatem dzięki zakupowi takiej agrowłókniny będziesz w stanie powstrzymać wyrastanie szpecących chwastów na Twojej przestrzeni.

Zabezpiecz rośliny i meble przed mrozem

Jeżeli dysponujesz meblami ogrodowymi i chcesz przedłużyć ich żywotność - zainwestuj w odpowiednią ochronę. Możesz do tego celu wykorzystać specjalnie zaprojektowane pokrowce, albo sięgnąć po agrowłókninę. Dzięki niej Twoje meble będą chronione przed mrozem i śniegiem. Warto też zawczasu sprawdzić, które z posiadanych przez Ciebie gatunków roślin wymagają okrycia przed zimą - po zabezpieczeniu ich np. torfem, słomą oraz agrowłókniną możesz mieć pewność, że zainwestujesz w ochronę swoich roślin przed przemarznięciem.

Zaplanuj wiosenne rozsady

Kolejny krok, jaki możesz zrealizować w okresie zimowym to zaplanować jakie kwiaty i w jakich miejscach będą ulokowane. Warto przeznaczyć ten czas na poszukiwania odpowiednich gatunków, które będą dopasowane do warunków panujących w Twoim ogrodzie. Mowa tutaj o glebie, ekspozycji na słońce oraz wiatr. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać odpowiednie gatunki do Twoich potrzeb.

Zaopatrz się w nasiona i cebulki w korzystnych cenach

Warto wykorzystać zimowy czas na to, aby wyposażyć się w niezbędne akcesoria potrzebne do wiosennych nasadzeń. Sięgając do zasobów zaufanego sklepu ogrodniczego możesz mieć pewność, że będziesz mieć duży wybór spośród upatrzonych przez Ciebie gatunków. Wiosną może bowiem dojść do sytuacji, w której będziesz musiał czekać na uzupełnienie zapasów. Co więcej - jest też ryzyko, że wraz z początkiem sezonu dojdzie do podwyżek cen. Aby ustrzec się przed tymi scenariuszami - zaplanuj i zrealizuj swoje zakupy wcześniej!

Jak widać okres zimowy wcale nie musi oznaczać stagnacji w kontekście prac ogrodniczych. Etap planowania i gromadzenia zapasów jest naprawdę istotny - zajmując się tym wcześniej możesz liczyć na większą dostępność produktów oraz przystępne ceny.